Touch Screen Glass Digitizer Panel Compatible with 2014-2019 Toyota Highlander 8.0 inch JBL & Non JBL navigation LA080WV2 (TD)(01) LA080WV2 (TD)(03)
★★★★★ 4.6 97 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by eerietravels.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Brand new and high quality, good operation.Condition: NewCompatible Model: For 2014-2019 Toyota HighlanderInterchange Part Number: LA080WV2 (TD)(01), LA080WV2 (TD)(03)Other Part Number: 86100-0E300, 86100-0E303, 86100-0E291, 86100-0E301, 510160, 57061Screen Size:8.0 inch (185*111 mm).View Area: 176.64*99.36 mmMaterial: GlassInterface: 8-pinThickness:1.30mmLength of FPC:46mmWorking voltage:5VCompatible with the following vehicles with made by Panasonic (not by PIONEER):For 2014-2019 Toyota Highlander (cars and trucks)Package: 1x TouchscreenAbout Quality:We only sell the best quality of products; And if you unsatisfy with our product, you can return to us, no risk. Thank you for your purchase
  • Compatible with 2014 - 2019 Toyota Highlander 8.0"
  • Size: 8.0 inch (185*111 mm),View Area: 176.64*99.36 mm,Interface: 8-Pin,Thickness: 1.3mm
  • Brand new and high quality, good operation.
Brand Getfarway
Model LA080WV2 (TD)(01) , LA080WV2 (TD)(03)
Exterior Glass
Item Weight 4.6 ounces
Manufacturer Getfarway
OEM Part Number LA080WV2 (TD)(01) , LA080WV2 (TD)(03)
Item model number LA080WV2 (TD)(01) , LA080WV2 (TD)(03)
Product Dimensions 7.28 x 4.33 x 0.08 inches
Manufacturer Part Number LA080WV2 (TD)(01) , LA080WV2 (TD)(03)
Is Discontinued By Manufacturer No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
97 ratings | 40 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (81)
4 stars
3% (3)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (10)